Masaż Relaksacyjny / Gorącymi Kamieniami

Masaż relaksacyjny to coraz częściej stosowana również w Polsce metoda na radzenie sobie ze stresem i pośpiechem dnia codziennego. Oddziałując jednocześnie na ciało, ale i psychikę, masaż relaksacyjny pozwala odprężyć się po ciężkim dniu czy poradzić sobie z bólem spowodowanym napięciami pojawiającymi się w mięśniach. Zabiegi tego typu znajdują się w ofercie gabinetu Kamila Druzda we Wrocławiu, warto więc wiedzieć, czego się spodziewać wybierając się na pierwszą wizytę na masaż relaksacyjny.

Specyfika masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny wykonywany jest różnymi technikami, które mają wspólny cel: wyciszenie i odprężenie pacjenta. Są wśród nich zabiegi z użyciem olejków o właściwościach aromaterapeutycznych, jak lawendowy czy ylang-ylang, które od lat znane są ze swojego uspokajającego działania. W trakcie masażu relaksacyjnego stosowane są techniki znane z masażu klasycznego, jak głaskanie, ugniatanie, wałkowanie i oklepywanie ciała pacjenta. Wszystkie powodują rozbicie napięcia gromadzącego się w mięśniach, pobudzają krążenie krwi i wywołują pożądane uczucie odprężenia i odstresowania. Ruchy fizjoterapeuty są przy tym delikatne i powolne, nie wywołują więc uczucia bólu.

Masaż gorącymi kamieniami jako zabieg relaksacyjny

Wśród oferowanych zabiegów masażu relaksacyjnego szczególnie na zimowe i jesienne dni znajduje się także masaż gorącymi kamieniami. Rozgrzane kamienie układane są i przesuwane na ciele pacjenta zgodnie ze stworzoną w trakcie wielu lat doświadczenia autorską wersją tego masażu, będącego zabiegiem relaksacyjno-leczniczym. W zależności od stanu napięć mięśniowych wykonywany jest mniejszy lub większy docisk kamieniami, stosowanymi jako narzędzie do konkretnych technik masowania. Indywidualne podejście do zabiegu pozwala na pracę na łańcuchach mięśniowo-powięziowych i wykorzystanie dobroczynnych właściwości ciepła.
Masaż gorącymi kamieniami pozwala więc nie tylko doskonale się zrelaksować, ale także dodaje energii niezbędnej szczególnie w okresie małej ilości słońca w porze jesieni lub zimy. Dodatkowo wzmacnia odporność, jest więc szczególnie polecany osobom walczącym o tej porze z licznymi przeziębieniami lub grypą.