Masaż odchudzający

Wśród zabiegów oferowanych w gabinecie Kamila Druzda we Wrocławiu dostępny jest również masaż odchudzający, który ma działanie wspomagające przy diecie i odpowiednio aktywnym stylu życia, mających na celu utratę wagi i uzyskanie smuklejszej sylwetki. Na czym polega masaż odchudzający i jakich efektów można się spodziewać w wyniku jest zastosowania?

Specyfika masażu odchudzającego

Nie oszukujmy się – sam masaż odchudzający nie spowoduje utraty wagi. Konieczne są także zmiana trybu życia na bardziej aktywny i odpowiednia dieta. Jednak regularne zabiegi masaży odchudzających, jak masaż antycellulitowy wykonywany bańką chińską usprawniają przepływ krwi i limfy w organizmie przyczyniając się do poprawy przemiany materii.

Masaż bańką chińską to zabieg polecany zwłaszcza osobom, które zmagają się z problemem cellulitu na udach, pośladkach czy brzuchu. Ta naturalna metoda masażu ciała ma za zadanie bowiem rozbicie cellulitu, a jednocześnie odżywienie tkanek. Pobudza on organizm, poprawia ukrwienie, usuwa toksyny z organizmu, stabilizuje ciśnienie, a także kojąco wpływa na mięśnie, dzięki usuwaniu napięcia i skurczów.

Jak wykonywany jest masaż odchudzający bańką chińską?

Masaż bańką chińską wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod nią. Dzięki temu poprawia się ich ukrwienie, a skóra staje się  już po trzech zabiegach wyraźnie gładsza i bardziej elastyczna. Sylwetka staje się dzięki temu w problematycznych partiach wyraźnie lepiej wyrzeźbiona, smuklejsza, a skóra przyjemniejsza w dotyku. Zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny chińskiej metoda masażu bańką stosowana była pierwotnie do leczenia przeziębień, grypy, bólów mięśni czy kręgosłupa, a obecnie wykorzystuje się ją również z sukcesem do zabiegów wspomagających przy odchudzaniu.

Pojedynczy zabieg masażu odchudzającego bańką chińską trwa od 45 minut do godziny. Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać wyraźne i długotrwałe efekty, należy poddać się serii 10-12 zabiegów, raz w tygodniu.

Efekty masażu odchudzającego bańką chińską

Masaż antycellulitowy bańką chińską pomaga w pozbyciu się dokuczliwej i mało estetycznej skórki pomarańczowej występującej najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu. Po całej serii zabiegów naskórek staje się wyraźnie gładszy, lepiej napięty i a skóra ujędrniona. Poszczególne partie ciała poddawane temu zabiegowi będą w widoczny sposób smuklejsze, choć warto pamiętać, że efekty te nie utrzymają się bez regularnych ćwiczeń, odpowiedniej diety i zabiegów wspomagających.